סל אימונים אישיים

בני נוער לא באמת רוצים שמבוגרים ייתנו להם עצות ותשובות חד משמעיות לגבי החיים, אלא מבקשים את החירות להרהר אודות מה שחשוב להם להבין, לדעת, לחוות ולגלות בעצמם!

סל אימונים אישיים לבתי ספר

התכנית לאימונים אישיים פועלת בהצלחה ובהערכה מזה שבע שנים בבתי ספר תיכוניים בעיר רמת גן (בליך, אורה מודיעים, חדש, מקיף), אור יהודה, גני תקווה, הרצליה, בת ים ובערים נוספות. האימון האישי נועד לאפשר לבני נוער להכיר את חוויית החיים שלהם מקרוב, לשפר את איכות חייהם ולקדם מטרות במישור האישי, החברתי, הלימודי והמשפחתי. במרכז פועלים 11 מאמני נוער בכירים, ותיקים ומלאי ניסיון באימון נוער במרחב הבית ספרי.

למי זה מיועד

ניתן לקיים תכניות אימון אישיות לתלמידים, קבוצות או כיתות הומוגניות בבתי ספר החל מכיתה ח'. כל תהליך כולל בין 10-12 אימונים אישיים לכל תלמיד. המינימום לפתיחת קבוצה הוא  100 אימונים אישיים פר פרויקט.

תכנית האימון זוכה להוקרה, הערכה ולהתייחסות יוצאת דופן הן מצד התלמידים והן מצד אנשי הצוות.

התהליך

תהליך האימון כולל כ- 10-12  מפגשי אימון אישיים עם מאמנים בכירים שהוכשרו לאימון בני נוער להקשבה חופש ואחריות.

אימון אישי להקשבה חופש ויצירתיות

חדר האימון הינו חדר החזרות למופע של החיים. עד כה יותר מ-3500 בני נוער ומשפחות חוללו מפנה משמעותי בחייהם באמצעות שיטת העבודה בכל המסגרות. האימון מאפשר מרחב שיחה שיש בו תנועה רגשית, תשומת לב לפרטים ותחושה של אנרגיה חיה. המאמן עוזר לתלמידים לצפות בתנועה של עצמם, בה ניתן לעקוב אחרי כל מחשבה, כל כוונה, כל מניע. צפייה זו בתנועות החיים, היא גם הקשבה.

תקופת הנערות הינה תקופה סוערת ומרובת קונפליקטים, בעיקר בשל היותה קו התפר הדק שבין הילדות לבגרות. מצד אחד מוטלת על בני הנוער אחריות רבה המשייכת אותם לעולם המבוגרים, ומצד שני אפשרות הבחירה שלהם מוגבלת והם עדיין נתונים ליחסי מרות. תקופה קריטית זו מעצבת את המנגנונים שעם הזמן יהפכו לדרך התנהלות קבועה. אימון בני נוער מאפשר לגעת בזמן אמת במנגנון המתהווה, ולהשפיע באופן יסודי ועמוק על מהלך חייהם של אנשים צעירים בתחילת דרכם.

חופש מקורו באחריות ובאפשרות של בני נוער לראות בכל סיטואציה יותר מאפשרות אחת לפעולה. המאמן מאפשר לתלמידים להתבונן על האפשרות לקחת לידיו את האחריות על חייו, לשחרורו מפחדיו ומסבלותיו וממה שאוחז בו.

מרחב העבודה מאפשר להתבונן, ולחקור יחד עם התלמידים את השפה אותה הם מדברים, את המשמעות של השפה ואת הדרך בה הם רואים וחווים את החיים (יחסים, דינאמיקות, תפיסות עולם, הצלחה, אהבה, אכזבה, כשלון, יושר, ויצירתיות) מתוך תפיסה רחבה של ההון אנושי כולו, כלומר, מכלול הידע, הכישורים, היכולות והתכונות המאפשרות לאדם להשיג רווחה אישית, חברתית זהו תהליך של הקניית מודעות לתחושה, שפה, מחשבה והתניה וכלכלית בחייו העתידיים.

אימון בני נוער מתבונן על טיבה של ההקשבה והיצירתיות והתנאים שבהם הם משגשגים ומאפשרים חופש ואחריות בגיל ההתבגרות באמצעות שפה, תודעה ותחושות גוף.

היצירתיות היא המתנה הגדולה ביותר של התבונה האנושית. ככל שמורכבותו של העולם גדלה כן עלינו להיות יצירתיים יותר כדי לעמוד באתגריו, על אחת כמה וכמה בגיל הילדות שבו אנו גם חסרי אונים. הרצון למצוא מענה לצורך הקיים של בתי הספר לחינוך אחר, חינוך מאפשר, דיאלוגי ואישי, הנשען על ריבוי אינטליגנציות, שהוא גם פיזי וגם מילולי, גם רגשי וגם אנליטי המתאים לצורכיהם המגוונים של התלמידים, ושיש בו הקשים רלוונטיים ומשמעותיים לחיי היום יום שלהם, הן החברתיים והן הלימודים מהווה את מטרת העל של התכנית.

מטרות התכנית

מטרות

  1. תוצאות – תהליך טרנספורמציה אישי –  המאפשר צמיחה והתפתחות בכל תחומי החיים, בו יוכלו נערים ונערות לקדם ולהשיג מטרות ברמה האישית, החברתית, משפחתית.
  2. הכרות והבנה – לאפשר לבני נוער תהליך מובנה להבנה ולמידה של המנגנונים הספציפיים שמפעילים אותם, מתוך ידיעה ולימודית. שכשאדם ער לעצמו הוא ער לעולם כולו.
  3. יחסים – הקניית מודעות ושפה (אינטלקטואלית ורגשית), עניין וסקרנות במפגש שבין הנער/ה לעולם שסביבו: הבינאישי, ההישגי, הרגשי.
  4. הקשבה – מרחב קשוב, הרמוני ומכבד המאפשר שקט פנימי ורווחה אישית להיות ולפעול. מרחב בטוח בו יוכלו  נערים ונערות לבטא את האיכות הגדולה שלהם, לגלות מי הם, מה הם רוצים ולפעול בכיוון לשם.
  5. אחריות ושחרור ממה שאוחז בנו – האימון מאפשר לנער\ה להתבונן על האפשרות לקחת לידיו את האחריות על חייו, לשחרורו מפחדיו ומסבלותיו וממה שאוחז בו.
  6. מבנה רגשי – הכרות עם המבנים הרגשיים, תחושת שליטה, הרגלים, ורגשות מאמללים (כעס, תסכול, דחייה, חרדה, דיכאון, בדידות, פחד מכישלון) שבאים לידי ביטוי במציאות (בהוויה, תכונות אופי, איכות החיים).
  7. כלים ומיומנויות התבוננות והקשבה, שפה ובתקשורת, הרגלי למידה וחשיבה יצירתית, יזמות, אחריות וניהול עצמי.

 

 

צוות המאמנים 

° אינס בלס °  שוקי אורבך ° הילית סטריקובסקי ° ארנון יפה ° אודליה דר  °

° הילה שגן ° לין סלומון ° גלית סרן ° רונית עובדיה ° מורן סימנא קליין ° אירה פינטו °

נשמח לשמוע מכם

"היום אני מבינה כמה אני יותר מודעת לעצמי, למה שקורה סביבי, הכל נראה לי הרבה יותר פשוט. ממש התחברתי לעצמי, תודה על הכל !"

"הצלחתי להבין ולהכיר את עצמי כמו שאף פעם לא חוויתי, אני מרגיש כאילו פירקתי והרכבתי את כל החלקים שלי ביחד, אני הגרסה המשודרגת של עצמי. אני מרגיש  יותר שלם, ממוקד וחזק,...

"למדתי המון על מערכת היחסים עם אמא שלי, והבנתי שהיא הכי דואגת לי והכי חשובה לי. התקרבנו מאוד בזכות התהליך, ואני הרבה יותר רגועה וטוב לי"

"פתאום הבנתי כמה הייתי תקוע, ועצבני ובודד. פתאום יש לי חברים, למדתי להתקרב  וזה ממש משנה את הכול"

"אני מרגיש שממש השתניתי, פתאום הכל הרבה יותר ברור לי, למדתי לדאוג לעצמי, למדתי לדבר על דברים שחשובים לי וגיליתי שממש מקשיבים לי"

"הפסקתי להאשים אחרים והבנתי שהכל תלוי בי ושאני יכולה לשפר את המצב שלי, גם בלימודים וגם בבית."

"הבנתי שמערכת היחסים שלי עם אבא שלי תקועה ולמדתי להתקרב אליו במקום כל הזמן לכעוס. זה הוריד לי המון מתח בחיים, אני מרגיש פתוח וחופשי יותר. תודה על הכל "

"במקום לשקוע בעצבות, אני מעכלת דברים וחושבת על זה בצורה הרבה יותר בוגרת מאשר פעם, זה מעורר אותי, למדתי להתמודד עם כישלון ואני חושבת יותר על הדרך ופחות על התוצאה הסופית. בעקבות זה הציונים שלי ממש השתפרו ואני יודעת שאני יכולה  הרבה...
WordPress Video Lightbox Plugin