אימון אישי

הקשבה. חופש. יצירתיות

                                               

"את ה'אמת' צריך האדם לראות בעצמו, מתוך עצמו. אי אפשר לקבלה מפיו של אחר שכן זו כבר אינה אמת אלא דבר מה חסר חיים"    ג'ידו קרישנמורטי

                   

                                                               

אימון אישי

היחסים הכי חשובים שלנו, הם היחסים שלנו עם עצמנו. תהליך האימון הינו מסע של הכרות עצמית והבנה. מסע הכרות זה מתרחש מתוך הקשבה ותשומת לב יתרה להרגלי חשיבה, התנהגות, רגשות, משמעויות, הרגלים, דחפים, מנגנוני הגנה, אמונות ותוצאות. האפשרות של בני נוער, לראות עצמם כבעלי השפעה על מהלך חייהם, כמובילים, ולא כמגיבים, היא המאפשרת חוויה של חופש ואחריות בגיל ההתבגרות. בכדי להפעיל את המכונה האנושית, צריך קודם כל להכיר אותה. חדר האימון  הוא חדר החזרות למופע של החיים.

תקופת הנערות הנה תקופה סוערת ומרובת קונפליקטים, בעיקר בשל היותה קו התפר הדק שבין הילדות לבגרות. מצד אחד מוטלת על בני הנוער אחריות המשייכת אותם לעולם המבוגרים, ומצד שני אפשרויות הבחירה שלהם מוגבלות והם עדיין נתונים ליחסי מרות. תקופה קריטית זו מעצבת את המנגנונים שעם הזמן יהפכו לדרך התנהלות קבועה.

בני נוער לא באמת רוצים שמבוגרים ייתנו להם עצות, ותשובות חד משמעיות לגבי החיים, אלא מבקשים את החירות להרהר אודות מה שחשוב להם לדעת, לחוות ולגלות בעצמם!

אימון בני נוער מתבונן על טיבן של ההקשבה והיצירתיות, ועל התנאים שבהם הן משגשגות ומאפשרות חופש בגיל ההתבגרות – באמצעות שפה, תודעה ותחושות גוף. להיות חופשי פירושו, לראות בכל סיטואציית חיים יותר מאפשרות אחת לפעולה.

מרחב האימון נוגע לכל תחומי החיים ומבסס קרקע פורייה לצמיחת ה'הון האנושי' כולו, כלומר, למכלול הידע, הכישורים, היכולות והתכונות המאפשרים לבני נוער להשיג רווחה אישית, חברתית וכלכלית בחייהם העכשוויים והעתידיים.

מטרתה של שיטת האימון של המרכז לאימון בני נוער להקשבה חופש ויצירתיות היא ללמד ולאמן אנשים צעירים להיות חופשיים בתוך עצמם, להיות ערים לעצמם, להכיר ולהבין את מי שהם ומי שחשוב להם להיות, לאפשר לבני נוער לפעול במתאם לרצונות שלהם ולהיות משמעותיים ובעלי אחריות אישית לחייהם.

נערים ונערות שעברו את התהליך חוללו מפנה במערכות היחסים בחייהם, ברווחה האישית וכן שיפרו את ההישגים שלהם בלימודים בצורה משמעותית, כל זאת בעזרת עבודה על תקשורת, מערכות יחסים, קבלת החלטות, הבנה של מיומנויות, התבוננות על דינאמיקות, הרגלי חשיבה והתנהגות במערכות יחסים, ושיפור יכולת הניתוח וההבעה.

המאמן מלווה את בני הנוער להכרות עצמית ולהבנה, ומאפשר מרחב שיחה שיש בו תנועה רגשית, תשומת לב לפרטים ותחושה של אנרגיה חיה. המאמן עוזר לבני הנוער לצפות  בתנועה של עצמם,  בה ניתן לעקוב אחרי כל מחשבה, כל כוונה, כל מניע. צפייה זו בתנועות החיים, היא גם הקשבה. זהו תהליך של הקניית מודעות לתחושה, שפה, מחשבה והתניה.

חופש מקורו באחריות ובאפשרות של בני נוער לראות בכל סיטואציה יותר מאפשרות אחת לפעולה.  האימון מאפשר לאדם צעיר להתבונן על האפשרות לקחת לידיו את האחריות על חייו, לשחרורו מפחדיו ומסבלותיו וממה שאוחז בו.

מטרות

  1. תוצאות – תהליך טרנספורמציה אישי –  המאפשר צמיחה והתפתחות בכל תחומי החיים, בו יוכלו נערים ונערות לקדם ולהשיג מטרות ברמה האישית, החברתית, משפחתית.
  2. הכרות והבנה – לאפשר לבני נוער תהליך מובנה להבנה ולמידה של המנגנונים הספציפיים שמפעילים אותם, מתוך ידיעה ולימודית. שכשאדם ער לעצמו הוא ער לעולם כולו.
  3. יחסים – הקניית מודעות ושפה (אינטלקטואלית ורגשית), עניין וסקרנות במפגש שבין הנער/ה לעולם שסביבו: הביi אישי, ההישגי, הרגשי.
  4. הקשבה – מרחב קשוב, הרמוני ומכבד המאפשר שקט פנימי ורווחה אישית להיות ולפעול. מרחב בטוח בו יוכלו  נערים ונערות לבטא את האיכות הגדולה שלהם, לגלות מי הם, מה הם רוצים ולפעול בכיוון לשם.
  5. אחריות ושחרור ממה שאוחז בנו – האימון מאפשר לנער\ה להתבונן על האפשרות לקחת לידיו את האחריות על חייו, לשחרורו מפחדיו ומסבלותיו וממה שאוחז בו.
  6. מבנה רגשי – הכרות עם המבנים הרגשיים, תחושת שליטה, הרגלים, ורגשות מאמללים (כעס, תסכול, דחייה, חרדה, דיכאון, בדידות, פחד מכישלון) שבאים לידי ביטוי במציאות (בהוויה, תכונות אופי, איכות החיים).
  7. כלים ומיומנויות – התבוננות והקשבה, שפה ובתקשורת, הרגלי למידה וחשיבה יצירתית, יזמות, אחריות וניהול עצמי.

 

צוות המאמנים 

°  אינס בלס °  שוקי אורבך ° הילית סטריקובסקי ° ארנון יפה ° אודליה דר   °

° הילה שגן ° לין סלומון ° גלית סרן ° רונית עובדיה ° מורן סימנא קליין ° אירה פינטו °

 

מערכות יחסים - מול מי?

בית, הורים, אחים, לימודים,

מורים, חברים, זוגיות,

גוף (דימוי עצמי)

תוצאות-מה קורה?

 תקשורת, מודעות, בטחון, הקשבה,

יכולות ניתוח, אינטואיציה, רצונות

חברים, אחריות, חופש

 הגשמה

הוויות- מי אתה?

רגשות, פחדים, מטרות,

הצלחות, אמונות, משמעויות,

רצונות, שאיפות

נשמח לשמוע מכם

חוויות

"היום אני מבינה כמה אני יותר מודעת לעצמי, למה שקורה סביבי, הכל נראה לי הרבה יותר פשוט. ממש התחברתי לעצמי, תודה על הכל !"

"הצלחתי להבין ולהכיר את עצמי כמו שאף פעם לא חוויתי, אני מרגיש כאילו פירקתי והרכבתי את כל החלקים שלי ביחד, אני הגרסה המשודרגת של עצמי. אני מרגיש  יותר שלם, ממוקד וחזק,...

"למדתי המון על מערכת היחסים עם אמא שלי, והבנתי שהיא הכי דואגת לי והכי חשובה לי. התקרבנו מאוד בזכות התהליך, ואני הרבה יותר רגועה וטוב לי"

"פתאום הבנתי כמה הייתי תקוע, ועצבני ובודד. פתאום יש לי חברים, למדתי להתקרב  וזה ממש משנה את הכול"

"אני מרגיש שממש השתניתי, פתאום הכל הרבה יותר ברור לי, למדתי לדאוג לעצמי, למדתי לדבר על דברים שחשובים לי וגיליתי שממש מקשיבים לי"

"הפסקתי להאשים אחרים והבנתי שהכל תלוי בי ושאני יכולה לשפר את המצב שלי, גם בלימודים וגם בבית."

"הבנתי שמערכת היחסים שלי עם אבא שלי תקועה ולמדתי להתקרב אליו במקום כל הזמן לכעוס. זה הוריד לי המון מתח בחיים, אני מרגיש פתוח וחופשי יותר. תודה על הכל "

"במקום לשקוע בעצבות, אני מעכלת דברים וחושבת על זה בצורה הרבה יותר בוגרת מאשר פעם, זה מעורר אותי, למדתי להתמודד עם כישלון ואני חושבת יותר על הדרך ופחות על התוצאה הסופית. בעקבות זה הציונים שלי ממש השתפרו ואני יודעת שאני יכולה  הרבה...
WordPress Video Lightbox Plugin