יפעת אידלמן

ניהול פדגוגי ופיתוח תוכן

                                              

                                                               

יפעת אידלמן

ניהול פדגוגי פיתוח תוכן והדרכה

בני נוער לא באמת רוצים שמבוגרים ייתנו להם עצות, ותשובות חד משמעיות לגבי החיים, אלא מבקשים את החירות להרהר אודות מה שחשוב להם לדעת, לחוות ולגלות בעצמם!

אימון בני נוער מתבונן על טיבן של ההקשבה והיצירתיות, ועל התנאים שבהם הן משגשגות ומאפשרות חופש בגיל ההתבגרות – באמצעות שפה, תודעה ותחושות גוף. להיות חופשי פירושו, לראות בכל סיטואציית חיים יותר מאפשרות אחת לפעולה.

מרחב האימון נוגע לכל תחומי החיים ומבסס קרקע פורייה לצמיחת ה'הון האנושי' כולו, כלומר, למכלול הידע, הכישורים, היכולות והתכונות המאפשרים לבני נוער להשיג רווחה אישית, חברתית וכלכלית בחייהם העכשוויים והעתידיים.

מטרתה של שיטת האימון של המרכז לאימון בני נוער להקשבה חופש ויצירתיות היא ללמד ולאמן אנשים צעירים להיות חופשיים בתוך עצמם, להיות ערים לעצמם, להכיר ולהבין את מי שהם ומי שחשוב להם להיות, לאפשר לבני נוער לפעול במתאם לרצונות שלהם ולהיות משמעותיים ובעלי אחריות אישית לחייהם.

נערים ונערות שעברו את התהליך חוללו מפנה במערכות היחסים בחייהם, ברווחה האישית וכן שיפרו את ההישגים שלהם בלימודים בצורה משמעותית, כל זאת בעזרת עבודה על תקשורת, מערכות יחסים, קבלת החלטות, הבנה של מיומנויות, התבוננות על דינאמיקות, הרגלי חשיבה והתנהגות במערכות יחסים, ושיפור יכולת הניתוח וההבעה.

המאמן מלווה את בני הנוער להכרות עצמית ולהבנה, ומאפשר מרחב שיחה שיש בו תנועה רגשית, תשומת לב לפרטים ותחושה של אנרגיה חיה. המאמן עוזר לבני הנוער לצפות  בתנועה של עצמם,  בה ניתן לעקוב אחרי כל מחשבה, כל כוונה, כל מניע. צפייה זו בתנועות החיים, היא גם הקשבה. זהו תהליך של הקניית מודעות לתחושה, שפה, מחשבה והתניה.

חופש מקורו באחריות ובאפשרות של בני נוער לראות בכל סיטואציה יותר מאפשרות אחת לפעולה.  האימון מאפשר לאדם צעיר להתבונן על האפשרות לקחת לידיו את האחריות על חייו, לשחרורו מפחדיו ומסבלותיו וממה שאוחז בו.

מערכות יחסים - מול מי?

בית, הורים, אחים, לימודים,

מורים, חברים, זוגיות,

גוף (דימוי עצמי)

תוצאות-מה קורה?

 תקשורת, מודעות, בטחון, הקשבה,

יכולות ניתוח, אינטואיציה, רצונות

חברים, אחריות, חופש

 הגשמה

הוויות- מי אתה?

רגשות, פחדים, מטרות,

הצלחות, אמונות, משמעויות,

רצונות, שאיפות

נשמח לשמוע מכם

חוויות

"היום אני מבינה כמה אני יותר מודעת לעצמי, למה שקורה סביבי, הכל נראה לי הרבה יותר פשוט. ממש התחברתי לעצמי, תודה על הכל !"

"הצלחתי להבין ולהכיר את עצמי כמו שאף פעם לא חוויתי, אני מרגיש כאילו פירקתי והרכבתי את כל החלקים שלי ביחד, אני הגרסה המשודרגת של עצמי. אני מרגיש  יותר שלם, ממוקד וחזק,...

"למדתי המון על מערכת היחסים עם אמא שלי, והבנתי שהיא הכי דואגת לי והכי חשובה לי. התקרבנו מאוד בזכות התהליך, ואני הרבה יותר רגועה וטוב לי"

"פתאום הבנתי כמה הייתי תקוע, ועצבני ובודד. פתאום יש לי חברים, למדתי להתקרב  וזה ממש משנה את הכול"

"אני מרגיש שממש השתניתי, פתאום הכל הרבה יותר ברור לי, למדתי לדאוג לעצמי, למדתי לדבר על דברים שחשובים לי וגיליתי שממש מקשיבים לי"

"הפסקתי להאשים אחרים והבנתי שהכל תלוי בי ושאני יכולה לשפר את המצב שלי, גם בלימודים וגם בבית."

"הבנתי שמערכת היחסים שלי עם אבא שלי תקועה ולמדתי להתקרב אליו במקום כל הזמן לכעוס. זה הוריד לי המון מתח בחיים, אני מרגיש פתוח וחופשי יותר. תודה על הכל "

"במקום לשקוע בעצבות, אני מעכלת דברים וחושבת על זה בצורה הרבה יותר בוגרת מאשר פעם, זה מעורר אותי, למדתי להתמודד עם כישלון ואני חושבת יותר על הדרך ופחות על התוצאה הסופית. בעקבות זה הציונים שלי ממש השתפרו ואני יודעת שאני יכולה  הרבה...
WordPress Video Lightbox Plugin