מוֹפָעִים שֶׁל קִרְבָה

אימון הורים ויחסים במשפחה

 

 

 

תכנית ההסמכה

תכנית ההסמכה משלבת בין שני פרקים משמעותיים, תכנית הפרקטיקום הכוללת תהליך סטאז מלא, בו המאמנים בתכנית יאמנו מינימום שני בני נוער תהליך אימון מלא ע"פ מודל העבודה הנלמד ותהליך הדרכה של מנטורינג בקבוצות קטנות (6 מאמנים) ליצירת חוויית הצלחה מקסימלית, הפרייה מקצועית ומרחב מאפשר ומלמד לשיתוף סוגיות ודילמות מחדר האימון.

השלב השני של שלב ההסמכה הוא 8 מפגשים של  התכונית מופעים של קרבה לאימון הורים ויחסים במשפחה ונועד  לאפשר למאמנים להתמקצע, להעמיק להרחיב את העשייה אל הקליניקה הפרטית לתהליך אימון מלא הכולל גם את מודל העבודה לאימון הורים.

*לבוגרי התכנית אשר יעמדו בדרישות הסף תוענק תעודת הסמכה באימון נוער מתבגרים ומשפחה

שלב 1

תכנית הסטאז' והמנטורינג:

60 שעות אקדמיות (40 ש' סטאז' + 20 ש' הדרכה)

דצמבר עד מרץ 2023

תהליך של מנטורינג (הדרכה) בקבוצות קטנות של עד 6 מאמנים, מרחב מקצועי של הדרכה ולמידה בו יוכלו מאמנים להעלות סוגיות ודילמות מקצועיות ואתיות כדי שיוכלו להוביל תהליכים מקצועיים ומיטיבים ליצירת חוויית הצלחה מקסימלית,  בתוך מרחב מאפשר ומלמד לצמיחה מקצועית ואישית. אנו מעודדים את המאמנים בתכנית לאמן לפחות 4 מתאמנים במסגרת תכנית הסטאז' כדי לצבור ניסיון ולהתמקצע, (2 מתאמנים בבתי ספר תחת המרכז לאימון נוער ו-2 בקליניקה הפרטית). תוכנית המנטורינג תתקיים בימי חמישי בין השעות 9-12 בהוד השרון, 6 מפגשים, אחת לשבועיים.

עם תום תהליך הסטאז והמנטורינג נפתח הקורס מופעים של קרבה: אימון הורים ויחסים במשפחה בו המאמנים ימשיכו להרחיב את הפעילות אל הקליניקה הפרטית, בתהליכי אימון מלאים עם בני הוער,  הפעם כולל פגישות אימון הורים ע"פ מודל העבודה הנלמד.

שלב 2

מוֹפָעִים שֶׁל קִרְבָה

אימון הורים ויחסים במשפחה

מנחה: שי בן עטר

50 שעות אקדמיות

16.02.23 – 27.04.23

 

מה מאפשר קרבה בין הורים לילדים?

איך מובילים תהליך טרנספורמציה דרך מערכת יחסים אחת?

מה מאפשר שחרור מדפוסים קבועים ורגשות מאמללים במשפחה? 

התכנית מופעים של קרבה הנה תכנית ייחודית ומעוררת השראה למאמנים (בוגרי תכנית ההתמחות לאימון נוער) העוסקת בהתהוות ובחקירה של יחסים ראשוניים במשפחה, למידה ותרגול של מודל העבודה באימון הורים ויצירת חמלה וקרבה ביחסי הורים ילדים.

15 שנים שאני עוסק בהתפתחות של ילדים, בני נוער והורים. מעל 6000 בני נוער, מתבגרים ומשפחות: בקליניקה הפרטית, בקבוצות, בבתי ספר, בעשייה חברתית וכתרומה לקהילה. התבוננות מתמשכת ומרתקת של מערכות יחסים במשפחה. כשבמרכזם: היחסים בין ילדים להוריהם והמופעים השונים של קרבה ביניהם.

הניסיונות שלנו להתקרב אל ההורים שלנו, (ושל ילדינו להתקרב אלינו) והתוצאות שהן מפיקות או היחס שקיבלנו בתגובה,  עיצבו במידה משמעותית ועמוקה את מי שהיינו כילדים ובחלק גדול מהמקרים את מי שאנחנו היום.

מופעים של קרבה הוא מעין פרוג'קטור גדול השופך אור על מערכות יחסים משפחתיות ומאפשר לנו ליצור קרבה וחמלה ביחסים בין הורים וילדים. זוהי תיאוריה חדשה המבוססת על ניסיון רב בעבודה בקרב מתבגרים ומשפחות, חקירה של מערכות יחסים ראשוניות והשפעתן על תכונות מכריעות בחיינו. נקודת מבט אופטימית המאפשרת בנייה של מערכות יחסים מיטיבות בין הורים לילדים.

התכנית מהווה את שלב ההסמכה לאימון נוער מתבגרים ומשפחה וכוללת 6 מודלים מובנים לשיח טרנספורמטיבי באימון הורים, גם כחלק אינטגרלי מאימון של נער או נערה וגם כסדרת פגישות הורים על חקירת חוויית ההורות.  מודל העבודה הוא ייחודי ומאפשר הרחבה של נקודות ההתבוננות, העמקה של תחושת השייכות, שחרור של רגשות ודפוסים מאמללים ויצירת טרנספורמציה ביחסים במשפחה.

16.02.23 – 27.04.23

ימי חמישי: 09:00-13:30

רחוב התעשיה 1 רעננה

 מועדי המפגשים:

16.02.23, 23.02.23, 02.03.23, 09.03.23,  23.03.23, 30.03.23, 20.04.23, 27.04.23

מבנה התכנית: 

התכנית מופעים של קרבה היא תכנית המשך להעמקה, תרגול והסמכה באימון נוער ומשפחה. זוהי הזמנה להכיר את הבסיס העמוק, המשמעותי והמרתק ביותר ליצירת יחסים טרנספורמטיביים והם היחסים במשפחה. התכנית מורכבת מכמה חלקים:

  • קליניקה והסמכה: שלב ההסמכה יתמקד בהרחבת מעגל הלקוחות בקליניקה, לתהליך אימון מלא, הכולל גם פגישות הורים. בתום התכנית תוענק תעודת הסמכה לאימון נוער ומשפחה.
  • מודל עבודה לאימון הורים: מודל העבודה לאימון הורים המשלב בין פגישות אימון מובנות שהם חלק אינטגרלי מאימון נוער ובין תהליך אימון הורים נפרד לטרנספורמציה דרך מערכת יחסים במשפחה.
  • יחסים במשפחה: התכנית מתמקדת ב-DNA של יחסים במשפחה, מהם יחסים ראשוניים וכיצד הם משפיעים על מערכות היחסים בחיינו? מהם האיזונים והבלמים של המערכת הרגשית במשפחה? איך מאפשרים קרבה וחמלה בין בני משפחה ובין הורים וילדים? מהם התפקידים, הקונפליקטים, ההשלכות ומופעי הקרבה שמהווים בסיס לטרנספורמציה דרך מערכות יחסים?
  • מופעים של קרבה: התכנית היא הזדמנות משמעותית לכל אחד מהמשתתפים, לחולל מפנה בחייו (מקצועי ואישי) דרך במערכת יחסים אחת במשפחה שלכם, מול אחד הילדים או ההורים.
  • כיתת אמן: אימון אישי מול החדר בנושא הורות, דרך חקירה של מערכות יחסים ראשוניות בעבר בהווה.

 

בוגרי התכנית אשר יעמדו בדרישות ההסמכה תוענק תעודת הסמכה באימון נוער מתבגרים ומשפחה

עלות  תכנית ההסמכה –  4,600 שקלים

*ההרשמה לקורס הינה בעלות של  400 שקלים דמי רישום – אשר יקוזזו מהמחיר המלא

ההרשמה בעיצומה!

נשמח לשמוע מכם

חוויות

"שי תודה, אתה מתנה לעולם, אתה השראה של אומץ, יצירה אחת והליכה של דרך מדויקת"

"אני אוהבת את הפשטות והענווה שיש בך כמנחה"

"סוף סוף הדרכה וקורס ששחרר בי את המקום שהיה תפוס בתוך טכניקות אימון. אפשר לי להביא את עצמי לאימון ולהינות בענק"

"הכלים עשירים ומגוונים ומאפשרים לי חופש ענק באימון. ההנחיה שלך מעוררת השראה, ברורה, זורמת ומעניינת"

"אני שמחה מאוד על ההכרות איתך, משהו בבטן אמר לי מראש שאתה מורה שלי"

"ימי חמישי היו עבורי יום עם עצמי. לא תיארתי לעצמי שאעבור כאן תהליכים כאלה, יעבור זמן עד שהכל יחלחל ויתגלה"

"היה מעניין מאוד לפעמים מעניין מידי אם יש דבר כזה, הגלישה לעולמות שמעבר והידע הרחב יותר היו משמעותיים והפכו את הקורס לבעל ערך ממשי עבורי, הרבה מעבר ל"שיטה", מצאתי כאן תשובות לשאלות שלא ידעתי שיש...

"מאוד נהניתי מהקורס, מהאווירה מהאנשים, מאוד מערכיה אותך כמאמן וכמורה, אתה חכם, יצירתי, עמוק, אנליטי, מצחיק. למדתי ממך המון, חיכיתי למפגשים כל השבוע"

" משהו באנרגיה אפשר לי בפעם הראשונה לתת לעצמי להרגיש ולהיות חלק מקבוצה דרך השתתפות בשיחות ושאילת שאלות ובשיתופים האישיים שלי, תודה רבה, מאוד מעריך את...

"הקורס הועבר בצורה מאוד מעניינת ומקצועית ביותר, תודה היה מרתק!"

"המסע הכי ארוך שלי היה המסע לתוך עצמי, חיים שלמים..." הרגשתי שהקורס השלים לי רובד מאוד חשוב ומאוד עמוק של הכרה עצמית שהודחקה אצלי כנער"

"הקורס העלה לי את הרגישות שלי כלפי הבת שלי ובני נוער בכלל, תודה !"

"התכנים היו מעולים, איכותיים, ומדויקים לי, העברת את הקורס בצורה מאוד מקצועית ומעניינת"

"השיעורים היו מאורגנים היטב, מעניינים, הרצף והשילוב בין תיאוריה לתרגול היה מעולה"

"השיעורים היו מאורגנים היטב, מעניינים, הרצף והשילוב בין תיאוריה לתרגול היה מעולה"

"אתה רוקד עם המילים בדרך שאף פעם לא ראיתי"

"חוויית הלימוד כאן משקפת אותך, אותנטית, כנה, פתוחה, נעימה, חכמה בסביבה טבעית ומאפשרת"

"פגשתי אדם מקסים, אוטנטי, מצחיק, יצירתי, אמיץ ומעורר השראה. אני שמחה שיש לי את הזכות להיות תלמידה שלך, וליהנות מהיותך מורה שלי"

"עוררת בי השראה כדמות מלמדת, יצירתית והווייתית ולמדתי ממך את אומנות ההקשבה והשיחה"

"זאת הייתה חוויה מעצימה ומטלטלת כאחד! תודה מעומק הלב"

”תכנית נפלאה ועמוקה. נגעת בהרבה תכנים, פילוסופיה וכלים, כולם עניינו אותי והועברו על ידך בצורה מאוד מעניינת ופשוטה להבנה, כמו גם התרגול והדוגמאות שהן מאוד משמעותיות...

"חוויית הלימוד כאן משקפת אותך, אותנטית, כנה, פתוחה, נעימה, חכמה בסביבה טבעית ומאפשרת"

"שייקה, אתה עושה עבודת קודש ולדעתי אתה מאמן בחסד עליון"

"הרגשתי ממך שהחיבור למשהו "גדול יותר" מנחה אותך וזה עורר בי השראה כמאמנת, תודה על תרומתך הנדיבה לילדים ובני נוער באשר הם"

"קיבלתי כלים גם לאימון וגם לחיים עם בני המשפחה"

"איזון מצוין בין פרונטאלי וחווייתי, תיאוריה ופרקטיקה"

"תכנית מרתקת, מובנית, מסודרת, מושקעת, משלבת כלים פרקטיים, פילוסופיה ועבודה אישית – מקסים ! "

"מאוד נהניתי מהקורס, מהאווירה מהאנשים, מאוד מערכיה אותך כמאמן וכמורה, אתה חכם, יצירתי, עמוק, אנליטי, מצחיק. למדתי ממך המון, חיכיתי למפגשים כל השבוע"

"כבר אחרי היום הראשון, הבנתי שהגעתי למקום הנכון ואיזה כיף שכך".

היה מעניין מאוד, לפעמים מעניין מידי, אם יש דבר כזה. מצאתי כאן תשובות לשאלות שלא ידעתי שיש בי.
WordPress Video Lightbox Plugin